Rengeteg ember küzd fejfájással a mindennapok során. Ennek számtalan oka lehet, vannak, akik a frontok jövés-menésére érzékenyek, mások allergiásak, kialvatlanok, de akár a túlságosan nagy nyomás, stressz is könnyedén okozhat fejfájást. Azzal nem árt, ha tisztában vagyunk, hogy a huzamosabb ideig tartó fejfájás mögött akár más betegség is meghúzódhat.
Ilyen esetekben az orvosi konzultáció elkerülhetetlen. A migrénes fejfájás a nők 17%-át, míg a férfiaknak csak a 6%-át érinti, fiatal nőknél háromszor gyakoribb az kialakulási arány, mint más korcsoportban.
Ajánló: A 4 legnépszerűbb cikkünk...
Milyen a migrénes fejfájás?
A migrénes fájdalom igen heves, rohamokban jelentkező, általában féloldali fejfájás. Az ilyen típusú fájdalom rendkívül kínzó, és komolyan meg tudja keseríteni a beteg életét. Ilyenkor az ember semmi másra nem vágyik, csak egy csendes és sötét zugra, ahol elfekhet, és megvárhatja a roham végét. A migrénnek a fejfájáson túl több más, kellemetlen tünete is van, például az émelygés vagy akár a hányás, de a delikvens a fényre és a hangokra is érzékenyebb lehet a szokásosnál. A fájdalom a kellemetlentől az elviselhetetlenig igen széles skálán tud mozogni, érzésre pedig lüktető, pulzáló jellegű. Általában 4-72 óra alatt zajlik le a rosszullét, amennyiben azt semmivel nem kezelik. Hogy milyen gyakran jön elő? Sajnos ezt nem lehet megmondani, minden beteg más és más, vannak, akiknél nagyon ritkán, mások rendszeresen szenvednek tőle.
Hogyan kezeljük a migrént?
Oki terápia jelenleg nem áll rendelkezésre, tehát a rohamokat megelőzni és végleges terápiát nyújtani nem tud az orvostudomány. Fájdalomcsillapítókkal enyhíthetőek a tünetek. A tablettát érdemes nem akkor bevenni, amikor már komolyan rosszul vagyunk, ugyanis a hányás tipikus migrénes tünet, és könnyen lehet, hogy a pirula nem sokáig marad bennünk.
Ugyan konkrét terápia a végleges megszüntetésre nem áll rendelkezésünkre, de életmódbeli változtatásokkal nagyban hozzájárulhatunk az enyhébb lefolyáshoz vagy akár a rohamok jelentős ritkulásához. Mit kell tennünk, hogy jobban legyünk? Reformáljuk meg az étrendünket, kerüljük a gyorséttermi ételeket, a túlzott cukorbevitelt, az egészségtelen élelmiszereket A mozgás is kiemelt fontossággal bír, segít a súlyunk megőrzésében, a kondíciónk fenntartásában. Fejfájást a túlzott aggodalom és a stressz is kiválthatja. Ilyen esetekben kell valami pihentető, szórakoztató elfoglaltság, például a masszázsmedence használat is tudja csökkenteni a rohamok számát.

A jakuzziban történő relaxálás segíthet a migrén enyhítésében
Miért segítség a jakuzzi a fejfájásban?
A rohanó élet, az állandó izgalmak, a kihívások, a stressz előbb vagy utóbb fizikai tünetekben nyilvánul meg. Számtalan egészségügyi problémában játszik szerepet az állandó idegesség, például a magas vérnyomás, a szív- és érrendszeri megbetegedések, de a cukorbetegség okozója is lehet.
A jakuzzi közismert izomlazító, fájdalomcsökkentő és stresszoldó tulajdonságairól. A pánikolás, a stressz okozta szorongás, a fejfájás mind-mind csökkenthető, vagy teljesen elkerülhető a masszázsmedencés merülések által. Ilyenkor az ember ki tud kapcsolni, kiszakadni a hétköznapi rutinból, nem kell az esetleges másnapi beszámolón vagy a családi perpatvarokon aggódnia, hanem egyszerűen tud pihenni és ellazulni. Még jobb, ha ezt barátokkal, családtagokkal tudja megtenni, hiszen a közös boldog élmények is jótékony hatással bírnak.
Nagyon fontos, hogy rendszeresen használjuk a medencénket annak érdekében, hogy a migrént a jövőben csak hírből ismerjük. Hogy hányszor és mennyi ideig használjuk? Ez teljesen rajtunk áll, testünk és lelkünk jelezni fogja, hogy mikor elég. Olyan pedig, hogy túl sok, egyszerűen nem létezik.