Ha van otthoni masszázsmedencéje, akkor tisztában van vele, hogy mennyi ideje van használatban, mikor tisztította ki utoljára, vagy, hogy pontosan milyen vízkezelő szerekkel tartja karban. Mindenképpen nagyobb biztonsággal meri használni a saját maga által karbantartott jakuzzit, mint egy ismeretlent.
Ajánló: A 4 legnépszerűbb cikkünk...
Szállodákban, hotelekben, wellness központokban is sokszor, vagy szinte mindig találkozhat masszázsmedencével, amit a vendégek közül bárki használhat. A kérdés, merj vagy sem használni őket?
Ha szállodába megy, ahol szeretne nyilvános jakuzzit használni, akkor bizony nem lehet teljesen biztos abban, hogy az üzemeltetők betartják-e a higiéniai szabályokat, amelyeket elvileg be kellene. Amennyiben vagány természettel áldotta meg a sors, rákérdezhet a dolgozóktól a részletekre, hogy milyen gyakran cserélik a vizet, hányszor ellenőrzik, milyen vegyszerekkel dolgoznak, de készüljön fel, hogy valószínűleg kínos beszélgetés lesz ez.
Egyrészt, mert a dolgozó nem biztos, hogy tudni fogja a válaszokat, másrészt pedig (bár teljesen evidensek és jogosak a kérdések) akadékoskodásnak fog tűnni a kérdezgetés, holott az egészség nem játék.

Nyilvános jakuzzi – egy kis odafigyeléssel biztonságos lehet a használatuk
Mégis milyen információkat érdemes megtudni a jakuzzival kapcsolatban? Az első és legfontosabb kérdés, hogy mivel fertőtlenítik a vizet, az aktív oxigénes folyadék vagy tabletta például jó választás lehet. Az is fontos kérdés, hogy mikor került a kádba fertőtlenítőszer utoljára. Ha folyamatos fertőtlenítéssel dolgoznak, akkor fellélegezhetünk egy kicsit. A víz cserélése is meghatározó, a legjobb, ha naponta cserélik egy nyilvános masszázsmedencében a teljes vizet (Ha saját jakuzzija van akkor attól függően milyen vízkezelést használ, elég fél – egyévente vizet cserélnie).
A nyilvános jakuzzikat üzemeltetőknek szükséges (volna) akkreditált vízelemzést kérni, így mérik fel a víz állapotát. Régen rossz, ha csak akkor kér az üzemeltető ilyen elemzést, ha már gond van a vízzel.
Néhány dolgot szerencsére szabad szemmel is meg tud állapítani, nem szükséges hozzá előzetes faggatózás a személyzet egyik tagjától sem. Mielőtt belemenne a vízbe, mindenképpen vessen egy pillantást a vízre. Ha bármiféle gyanús elváltozást észlel, például túl sok a buborék, vagy oda nem illő dolgok úszkálnak a vízben, gondolja meg, hogy beleül-e. Ha a medence habzik, vagy bármiféle rendellenes dolgot észlel, akkor sem érdemes használni. Ha a medencében vagy a szélénél furcsa és megmagyarázhatatlan elszíneződéseket lát, akkor valószínűleg túlságosan sokan veszik igénybe a jakuzzit, és a szűrőrendszer nem képes megbirkózni a megnövekedett igényekkel. Ilyen esetekben várja meg, amíg néhány vendég távozik a vízből, vagy használja egy másik nap a masszázsmedencét.
Ha viszont saját jakuzzija van, azon kívül, hogy bármikor használhatja, és semmilyen idegen emberrel nem kell megosztania, ugyan így a vízminőségért sem kell aggódnia. Egy jó, akár automata vízkezelővel felszerelt jakuzzi, mindig kristály tiszta vízzel fogja Önt és családját, barátait várni.