Végérvényesen beköszöntött a nyár, a pihenés, a lazítás és a vakáció ideje! Bár való igaz, hogy sokan ilyenkor a hűs medencében szeretnek lubickolni, ne feledkezzünk meg azokról sem, akik a forró nyári napokban is inkább a pezsgőfürdőt részesítik előnyben. Nézzük, mi mindenre kell odafigyelni akkor, ha nyáron szeretnénk jakuzzizni?
Ajánló: A 4 legnépszerűbb cikkünk...
Hány fokos legyen a Jakuzzi vize a nyári melegben?
Hatalmas tévhit az, hogy a jakuzzit a forró nyári napokban nem lehet használni, bár tény és való, hogy a hatalmas kánikulában sokan jobban kedvelik a hűvösebb vizet, de ettől függetlenül, ha alapvetően szeretsz megmártózni a jakuzziban, akkor természetesen nem kell lemondani erről nyáron sem. A jakuzzik vizének hőmérsékletét lehetőségünk van szabályozni, így a nyári melegben nyugodtan lejjebb vehetjük egy kicsit a víz hőfokát.
A hűvösebb időben (ősszel és télen) a legtöbben 36-38 fok közé állítják a jakuzzi vizének a hőmérsékletét, de a nyári melegben jól tud esni a 34-35 fokos víz is. De ha valaki még ezt is soknak érzi, akkor nyugodtan leviheti a víz hőmérsékletét akár 30 Celsius fok alá is, de ilyenkor már legyünk kicsit körültekintőbbek a fürdőzéssel.
A 30 fok körüli víz hőmérséklettel már legyünk óvatosak, hiszen becsapós lehet, főleg a rekkenő hőségben. Mivel nem egy hatalmas úszómedencéről beszélünk, amelyben aktív mozgást végeznénk, hanem egy jakuzziról, amiben kedvünkre lazíthatunk és pihenhetünk, sokak számára a 27 és 28 fokos vízhőmérséklet már alacsony. Ha másnapra szeretnénk lehűteni kicsit a jakuzzi vizét, akkor érdemes lehet 38 fokról levinni a hőmérsékletet 35 fokra, ilyenkor szerencsére néhány óra alatt szépen be fog állni a kívánt 35 fokra a víz hőmérséklete, és ezt tartani is fogja a jakuzzi.
Mi mindenre figyeljünk még oda a jakuzzizás során?
Bár a Jakuzzi használatának valóban számos pozitív hatása van szervezetünkre (levezeti a stresszt, kikapcsol, relaxál, méregtelenít, csökkenti a fájdalmakat, átmozgatja az izmainkat), mégis tanácsos nyáron valamivel rövidebb ideig tartózkodni a vízben, mint a hűvösebb időjárásban. A rövidebb fürdőzések között kicsit pihenjünk a medencén kívül is, ezután természetesen újra vissza lehet menni a jakuzziba.
Ha a jakuzzi a kertben van, olyan helyen, ahol nincs árnyék, akkor délelőtt 11 és délután 3 óra között nem érdemes fürdőzni benne, hiszen ilyenkor a legerősebb a napsütés. Legyen szó bármilyen kinti tevékenységről, vagy bármilyen medencéről, ez az időszak nyáron mindig kritikus, hiszen ezekben az órákban a legmagasabb az UV sugárzás. A tűző napon, főleg a meleg vízben könnyen napszúrást vagy hőgutát lehet kapni, éppen ezért érdemes a jakuzzizást a reggeli, vagy az esti órákra időzíteni.
Ha pedig a medence vizének hőmérsékletén nem szeretnénk csökkenteni, hiszen nekünk a jakuzzi egyenlő a meleg vízzel, akkor próbáljuk ki az éjszakai fürdőzést, ilyenkor a hőmérséklet lényegesen alacsonyabb, így biztosan jól fog esni ilyenkor megmártózni a habokban.