term ID:
parent cat ID:61
post ID:13322
category_61
Tartalomjegyzék erről az oldalról: Jakuzzi kültéren vagy beltéren – előnyök és hátrányok Visszaugrás a navigációra
Az oldal cikkei bevezetőkkel:

Jakuzzi kültéren vagy beltéren – előnyök és hátrányok

Publikálva:

Sehol nem lehet jobban élvezni a pezsgőfürdőzést, mint a saját otthonunkban, azonban ilyenkor felmerül a kérdés, hogy kintre, vagy bentre tervezzük-e a jakuzzit. A HotSpring gyűjtötte egy csokorba az előnyöket és a hátrányokat.

Jakuzzik beltéren

Ajánló: A 4 legnépszerűbb cikkünk...


Nagy előnye a magánélet védelme, akár városban, akár külvárosban, vagy faluban élünk, a jakuzzi házon belüli elhelyezése megvéd bennünket a járókelők és a szomszédok kíváncsi tekinteteitől. Persze mind a beltéri, mind a kültéri jakuzzik kényelmesek, de a beltérinek megvan az az előnye, hogy pár lépéssel elérhető, bármikor használhatjuk anélkül, hogy szandált, papucsot kéne felvenni.

Az időjárás sem jelenthet gondot, soha nem kell naptejet használnunk és nem kell aggódni a szél, az eső vagy a hó miatt sem. A levegőben lévő allergének sem jelenthetnek gondot és az időjárási károktól sem tartani.

A jakuzzi alkalmas a kihasználatlan terek hasznosítására. Ha nagy házunk van, ha a gyerekek már kirepültek, lehetséges, hogy lett egy felesleges helyiségünk. Ebből egy pezsgőfürdővel pedig akár egy privát kis paradicsomot is létrehozhatunk.

Azonban érdemes számolni a hátrányokkal is. A beltéri jakuzzik telepítése és karbantartása nem egyszerű feladat. A sikeres telepítéshez sok tervezésre és esetleg az otthonunk átalakítására is szükség lehet. A pezsgőfürdők sokféle méretben kaphatók és a legtöbbjük nagyobb, mint az ajtónyílások és nem mindig lehetséges a folyosókon és a sarkok körül manőverezni őket. Mielőtt tehát megvásárolunk egy jakuzzit, nézzük át a méreteket és mérjük fel a szállítási útvonalat.

Előfordulhat ugyanis az is, hogy kisebb vagy nagyobb átalakításokra lesz szükség, hogy a pezsgőfürdő elférjen. Fontos az is, hogy a jakuzzinak szilárd alapra van szükségre, érdemes tehát egy statikus mérnökkel beszélni, és egyeztetni a jakuzzi-kereskedővel is, hogy a szerkezeti munkák biztonságosan el legyenek végezve. A költségeket növelheti az is, hogy a házban nem minden helyiségben van folyóvíz.

Ha a tervezett pezsgőfürdő helye nem rendelkezik csappal és lefolyóval, akkor érdemes lesz beszerelni egyet, hogy évente legalább egyszer könnyen le lehessen engedni és újra lehessen tölteni a jakuzzit.

Pezsgőfürdők kültéren

A kültéri pezsgőfürdők könnyebben telepíthetők és egyszerűbb a karbantartásuk is. Ráadásul a kiváló minőségű jakuzzikat úgy építik, hogy ellenálljanak az időjárás viszontagságainak. Előny tehát a könnyebb szállítás és telepítés. Persze itt is szükség van a szilárd alapra és az elektromos csatlakozásokra, azonban a telepítés teljes költsége alacsonyabb lesz.

Nagy előnye, hogy nem kell aggódni a szellőzés miatt, a felesleges páratartalom ugyanis könnyedén távozik. A beltérivel ellentétben a vízelvezetés miatt is kevésbé kell aggódni, nem szükséges lefolyót sem építeni, dönthetünk úgy, hogy egy tömlőn keresztül engedjük le a vizet. Nagy előnye még, hogy egész évben kültéren pihenhetünk, hallgathatjuk a madarak énekét, csodálhatjuk a tájat, az évszakok sokféleségét. Hátránya pedig talán az lehet, hogy kevésbé privát, ha magánéletre vágyunk, akkor kerítést kell építeni, vagy kertészeti megoldásokkal gondoskodni az intimitásról.

Visszaugrás a navigációhoz