A hideg időjárás, sőt, még a mínusz fokok miatt sem kell felfüggesztenünk a jakuzzink használatát. Ugyanis a hagyományos medencékkel szemben, a jakuzzikat külső hőmérséklettől függetlenül bátran használhatjuk akár télen is.
Ajánló: A 4 legnépszerűbb cikkünk...
A hűvös időben talán még nagyobb élmény lehet megmártózni a kellemes meleg vízben, így ezekben a hónapokban is érdemes lehet a lazításnak ezt a formáját igénybe venni. Télen azonban néhány dologra célszerű egy kicsit nagyobb figyelmet szentelni, annak érdekében, hogy a téli jakuzzizásnak ne egy csúnya megfázás legyen a vége.
Ősszel és télen viszonylag kevés napsütés ér bennünket, ebből kifolyólag az emberek nagy része ezekben a hónapokban kedvtelen, rossz a közérzete és a hangulata. Szerencsére a házi wellness ilyenkor különösen fel tudja dobni az embert, főleg akkor, ha az illető már egy ideje érzi, hogy szüksége lenne egy kis relaxálásra, pihenésre.
Télen valóban nagyon romantikus tud lenni, ha a meleg vízben kicsit összebújunk a kedvesünkkel. Mivel ilyenkor hamarabb sötétedik, nem kell megvárnunk a késő estét sem a romantikus, naplementés fürdéshez.
Ezekre figyeljünk oda a téli jakuzzizáskor
Fontos szabály, hogy a medencék körül soha nem szaladgálunk, és erre a gyerekek figyelmét is fel kell hívnunk, de télen erre különösen fontos odafigyelni, hiszen ilyenkor nagyobb a csúszásveszély. Persze megértjük, hogy az illető alig várja, hogy belecsobbanjon a kellemes meleg vízbe, de legyünk inkább óvatosak, nehogy csúnya baleset legyen a vége.
A jakuzzi mellől nyáron sem hiányozhat a törölköző és a meleg köntös, de télen ez még fontosabb. Ahhoz, hogy ne fázzunk meg akkor, amikor kiszállunk a jakuzziból, elengedhetetlen, hogy ezek előre ki legyenek készítve. Figyeljünk azonban arra oda, hogy a törölközőt, és a köntöst ne érje nedvesség, hiszen akkor akár meg is fagyhatnak a mínuszokban addig, míg mi kellemesen fürdőzünk.
Ha jakuzzizás közben a hajunk is vizes lesz, akkor készítsünk ki plusz egy törölközőt, hogy abba a hajunkat is be tudjuk csavarni, ha befejezzük a jakuzzizást, és törekedjünk arra, hogy minél előbb bejussunk a meleg lakásba.
Ha nyitva hagyjuk a jakuzzit, akkor nyáron is lehűlhet a víz hőmérséklete 2-3 fokot, pár óra alatt. Bár ez akkor nem okozhat túl nagy gondot, télen erre is jobban oda kell figyelni, ugyanis a mínusz fokokban nagyon gyorsan kihűlhet a jakuzzi vize, ha pedig nem használjuk már a masszázsmedencét, figyeljünk oda arra, hogy feleslegesen ne is fűtsön az.
Télre érdemes olyan jakuzzi fedőt vásárolni, melynek segítségével a víz meleg marad, így a pezsgőfürdő mindig készen áll arra, hogy újra használni tudjuk.
Általában a kültéri jakuzzizás nagyobb élményt tud nyújtani, mintha zárt térben fürdőznénk, és ez természetesen a hideg, téli hónapokra is igaz. A Jakuzzi rendszeres használatának számos pozitív hatása van. Az, hogy egy nehéz nap után elmerülünk a kellemes meleg habokban különösen jól tud esni a téli hónapokban. A meleg víz ugyanis kellően ellazítja az idegrendszerünket, jót tesz az ízületeinknek, segít a pihenésben és a kikapcsolódásban is.